Kiosk Palmako Bianca 16,6 m2 Set 112Brun impregnerad
78 987 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Brun

Bianca 16,6 m2 Set 112
Brun impregnerad
78 987 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Denna rymliga kiosk med fyra luckor kan användas på marknader, mässor, idrottsplatser etc.
- Försäljningsluckan förvandlas till ett bord när den fälls ner
- Sidodörr med cylinderlås
- Uppfällbar försäljningslucka
Kiosken är tillverkad av kraftig limträkonstruktion, 19 mm takskiva och 28 mm vägskiva, och är lätt att montera. Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor. 28 mm väggstockar.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Den doppimpregnerade produkten behöver inte längre grundas med olja eller primer, men för att uppnå bästa möjliga skydd mot UV-strålning, smuts och mekaniska skador bör täckfärg appliceras på den doppimpregnerade produkten så snart som möjligt.
Den bruna doppbehandlingsvätskan kan förhöja färgen på träet. Pigmentet bleknar gradvis med tiden men detta har ingen negativ påverkan på behandlingens verkan.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
- Sidodörr med cylinderlås
- Uppfällbar försäljningslucka
Kiosken är tillverkad av kraftig limträkonstruktion, 19 mm takskiva och 28 mm vägskiva, och är lätt att montera. Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor. 28 mm väggstockar.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Den doppimpregnerade produkten behöver inte längre grundas med olja eller primer, men för att uppnå bästa möjliga skydd mot UV-strålning, smuts och mekaniska skador bör täckfärg appliceras på den doppimpregnerade produkten så snart som möjligt.
Den bruna doppbehandlingsvätskan kan förhöja färgen på träet. Pigmentet bleknar gradvis med tiden men detta har ingen negativ påverkan på behandlingens verkan.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 111446 |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Färg | Brun |
| Längd | 5880 mm |
| Höjd | 3190 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Area | 17,6 m2 |
| Total höjd | 319 cm |
| Utförande | Byggsats |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Kiosk |
| Material | Nordisk gran |
| För Taklutning | 30 ° |
| Golvyta | 16,6 m2 |
| Area | 17,6 m² |
| Serie | Bianca |
| Takstorlek | 31,5 |
| Träslag | Gran |
| Takdesign | Pyramidtak |
| EAN-nr | 4743142024386 |



