Kiosk Palmako Bianca 8,3 m2 Set 106Grå impregnerad
52 703 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå
TakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krGolvGolv Palmako Bianca 28 mm Färg: Grå impregnerad
13 311 krTakavvattningTakavvattning Palmako för Sadeltak 4000 mm
3 495 kr/frp
Bianca 8,3 m2 Set 106
Grå impregnerad
52 703 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Denna rymliga kiosk med tre luckor kan användas på marknader, mässor, idrottsplatser etc.
- Försäljningsluckan förvandlas till ett bord när den fälls ner
- Sidodörr med lås
- Uppfällbar försäljningslucka
Kiosken är tillverkad av kraftig limträkonstruktion, 19 mm takskiva och 28 mm väggskiva, och är lätt att montera. Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor. 28 mm väggstockar.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Den doppimpregnerade produkten behöver inte längre grundas med olja eller primer, men för att uppnå bästa möjliga skydd mot UV-strålning, smuts och mekaniska skador bör täckfärg appliceras på den doppimpregnerade produkten så snart som möjligt.
Den gråa doppbehandlingsvätskan kan förhöja färgen på träet. Pigmentet bleknar gradvis med tiden men detta har ingen negativ påverkan på behandlingens verkan.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
- Sidodörr med lås
- Uppfällbar försäljningslucka
Kiosken är tillverkad av kraftig limträkonstruktion, 19 mm takskiva och 28 mm väggskiva, och är lätt att montera. Tillverkad av nordisk gran med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor. 28 mm väggstockar.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Den doppimpregnerade produkten behöver inte längre grundas med olja eller primer, men för att uppnå bästa möjliga skydd mot UV-strålning, smuts och mekaniska skador bör täckfärg appliceras på den doppimpregnerade produkten så snart som möjligt.
Den gråa doppbehandlingsvätskan kan förhöja färgen på träet. Pigmentet bleknar gradvis med tiden men detta har ingen negativ påverkan på behandlingens verkan.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 420 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 111432 |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Färg | Grå |
| Längd | 3000 mm |
| Höjd | 3190 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Area | 9 m2 |
| Total höjd | 319 cm |
| Utförande | Byggsats |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Kiosk |
| Material | Nordisk gran |
| För Taklutning | 30 ° |
| Golvyta | 8,3 m2 |
| Area | 9 m² |
| Serie | Bianca |
| Takstorlek | 17,6 |
| Träslag | Gran |
| Takdesign | Pyramidtak |
| EAN-nr | 4743142024249 |



