Stuga Palmako Andrea 8,0 m2 PlusImpregnerad grå
72 519 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Impregnerad grå
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
TräbalksgrundTräbalksgrund Palmako 3x3 m (inkl. LogFoot)
9 438 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krTakavvattningTakavvattning Palmako för Platt tak 4000 mm
2 267 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 krTakpappSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 kr
Andrea 8,0 m2 Plus
Impregnerad grå
72 519 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Palmakos stuga Andrea 7,5 m² Slide Plus är ett modernt trädgårdshus med 44 mm tjocka väggar, flackt tak och 24 mm härdat energiglas i aluminium för skjutdörrar.
Stuga Andrea är både charmig och mångsidig, designad för att höja den utomhusmiljön med både stil och funktionalitet. Aluminiums skjutdörrar ger enkel åtkomst och tillsammans med ett golv-till-tak fönster på sidan ges ett generöst ljusinsläpp in i rummet.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos stuga Andrea 7,5 m² Slide Plus är ett modernt trädgårdshus med 44 mm tjocka väggar, flackt tak och 24 mm härdat energiglas i aluminium för skjutdörrar.
Stuga Andrea är både charmig och mångsidig, designad för att höja den utomhusmiljön med både stil och funktionalitet. Aluminiums skjutdörrar ger enkel åtkomst och tillsammans med ett golv-till-tak fönster på sidan ges ett generöst ljusinsläpp in i rummet.
Skjutdörrarna i aluminium är lätta att underhålla och kan öppnas åt båda håll. De har 24 mm (4 mm härdat säkerhetsglas - 16 mm luftspalt - 4 mm härdat säkerhetsglas) härdat dubbelglas monterat i solida aluminiumprofiler, med ramsystem i full bredd. Dubbelglaset har en speciell beläggning som reflekterar värmen tillbaka in i rummet och minskar värmen från solen, detta system kallas energiglas. Skjutdörrarna är låsbara.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Grå impregnerad
- Mått inv/utv: 7,5 / 8,0 m²
- Mått: 340x352 cm
- Vägghöjd: 217 cm
- Total höjd: 249 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Skjutdörrar: aluminium, 24 mm härdat dubbelglas (4-16-4 mm)
- Modernt hörnförband
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Monteringsbeslag
- Skjutdörrar
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Grå impregnerad
- Mått inv/utv: 7,5 / 8,0 m²
- Mått: 340x352 cm
- Vägghöjd: 217 cm
- Total höjd: 249 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Skjutdörrar: aluminium, 24 mm härdat dubbelglas (4-16-4 mm)
- Modernt hörnförband
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Monteringsbeslag
- Skjutdörrar
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 119319 |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Färg | Impregnerad grå |
| Höjd | 2490 mm |
| Bredd | 2700 mm |
| Längd | 2960 mm |
| Area | 8 m2 |
| Höjd | 249 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Stuga |
| Material | Nordisk gran |
| Golvyta | 7,5 m2 |
| Vinkel | 4,9 ° |
| Takstorlek | 11,7 |
| Glas | Slide Pro 2-lagers glas |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Pulpettak |
| Max Snölast | 1,8 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142040607 |


















