Trädgårdshus Palmako Grace 13,4+4,1 m2Obehandlat trä
118 995 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlat trä
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
TakavvattningTakavvattning Palmako för Platt tak 6000 mm
2 328 kr/frpUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krSBSSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 kr
Grace 13,4+4,1 m2
Obehandlat trä
118 995 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Grace är Palmakos trädgårdshus med ny, minimalistisk och spännande design kombinerad med innovativ väggkonstruktion i massivt limträ. Palmakos fullt automatiserade limträtillverkning har gett oss möjligheten att utveckla och producera en speciell limträprofil som används i de laminerade träväggarna. Väggkonstruktionen blir därmed stabil, tålig och massiv, bestående av 56 mm tjocka och 518 mm höga väggpaneler.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Grace är Palmakos trädgårdshus med ny, minimalistisk och spännande design kombinerad med innovativ väggkonstruktion i massivt limträ. Palmakos fullt automatiserade limträtillverkning har gett oss möjligheten att utveckla och producera en speciell limträprofil som används i de laminerade träväggarna. Väggkonstruktionen blir därmed stabil, tålig och massiv, bestående av 56 mm tjocka och 518 mm höga väggpaneler.
Trädgårdshuset levereras med dörr med härdat glas samt lut- och svängbara fönster. Trädgårdshus Grace passar bra som samlingspunkt i trädgården för goda måltider med familj och vänner eller som hemmakontor eller gäststuga. Golvkonstruktion med 28 mm golvbrädor är inkluderad. Levereras obehandlat.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 108588 |
| Väggtjocklek | 56 mm |
| Färg | Obehandlat trä |
| Altan | Nej |
| Längd | 4450 mm |
| Höjd | 2580 mm |
| Bredd | 2900 mm |
| Area | 17,5 m2 |
| Typ | Friggebod |
| Material | Trä |
| Golvyta | 12,4 m2 |
| Area | 17,5 m² |
| Glas | Härdat Glas |
| Takdesign | Pulpettak |
| Max Snölast | 1,5 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142093986 |














