


Växtsäck Biolan60 L
150 kr 156 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti

60 L
150 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Växtsäck Biolan 60 L är ett naturenligt växtunderlag för hemträdgårdsodlaren, färdigt att planteras i, antingen i växthus eller vid husväggen, för odling av t.ex. tomat, gurka, paprika eller melon. Säcken innehåller en lätt grundgödslad del växtunderlag och en skild gödselreserv. Växtsäckens näringsämnen har doserat så att de räcker för tre gurk- eller tomatplantor för hela växtperioden. På säcken finns tydliga bruksanvisningar.
Varumärke
Beskrivning
Växtsäck Biolan 60 L är ett naturenligt växtunderlag för hemträdgårdsodlaren, färdigt att planteras i, antingen i växthus eller vid husväggen, för odling av t.ex. tomat, gurka, paprika eller melon. Säcken innehåller en lätt grundgödslad del växtunderlag och en skild gödselreserv. Växtsäckens näringsämnen har doserat så att de räcker för tre gurk- eller tomatplantor för hela växtperioden. På säcken finns tydliga bruksanvisningar.
Egenskaper
| Varumärke | Biolan |
|---|---|
| Art.Nr. | 55547020 |
| Typ | Planteringskärl |
| Vikt | 14,3 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 55547020 |
| Material | Jordblandning |
| Höjd | 140 mm |
| Längd | 680 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Volym | 60 l |
| EAN-nr | 6411963054704 |
