Rosenbåge Hortus Svart Metall Trädgårdsportal för Klätterväxter

Svart Metall Trädgårdsportal för Klätterväxter
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
- perfekt till rosor och andra klätterväxter
- enkel att montera med integrerat stolpankare
- mått: h: 260 x b: 145 x d: 38 cm
- valvmått: h: 220 x b: 130 cm
- tillverkad i pulverlackerad metallden inkluderar bultar, muttrar, skruvar, vinkelbeslag, två skruvnycklar och manual, vilket gör den lätt att sätta samman.
kombinera två bågar för att skapa en dubbel rosenbåge.
specifikationer
- omkrets cm: 204 cm
- nettovikt i kg: 9 kg
- färg: svart
- material: metall
- produkthöjd cm: 260 cm
- produktbredd cm: 145 cm
- produktdjup cm: 38 cm
Recensioner
Bågen var lätt att montera och ger ett lätt och vackert intryck. Dekorationerna gör att bågen är fin även utan klättrande växter. Bågen känns dock lite ostadig men fungerar bra för mina behov.
Fin, men dåligt svetsad så den var trasig på två ställen när vi packade upp den
Lätt att montera och jättefin? Är mycket nöjd!
Rosenbågen är fin och pryder sin plats ,men jag märker att dom smä muttrarna ,skruvarna redan börjar rosta.dessutom var dom svåra att skruva fast. MVH Inger Axelsson
Vacker rosbåge Lättmonterad Bra storlek Men stor besvikelse när den rostar direkt
Man får vad man betalar för. Lite "smäckig" finish, troligen inget som klarar någon större tyngd, men för mitt ändamål helt ok.
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 210-134 |
| Färg | Svart |
| Material | Metall |
| Typ | Rosenbåge |
| Djup | 38 cm |
| Höjd | 260 cm |
| Bredd | 145 cm |
| Längd | 38 cm |
| Vikt | 9 kg |
| EAN-nr | 5705858704746 |




