Klätterväxt Atragene Klematis Omnia Garden Marjorie 40-60 cm1 st/frp
FRI FRAKT
381 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Antal (st/frp):
1 st/frp

Marjorie 40-60 cm
1 st/frp
381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Marjorie är storblommig sort med magnifika dubbla, persikorosa blommor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Marjorie är storblommig sort med magnifika dubbla, persikorosa blommor. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Eva FVerifierad köpare
för 1 år sedanBra pris, Atragene perfekt att plantera behöver inte gräva jättedjupt, alla tre lever och har växt bra, inväntar med spänning blomningen.
Benita Verifierad köpare
för 1 år sedanFrisk och stor planta. Växer som den ska. Har inte blommat ännu så jag kan inte svara för om färg och form stämmer med beskrivningen.
Lena AVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket fint exemplar av växt. Är jätte nöjd med mitt köp som hanterades snabbt!
+ Ovanligt kraftigt ex
Annie Verifierad köpare
för 2 år sedanPlantan var bra paketerad och kom fram i tid. Klematisen var fin och växer på bra, väldigt nöjd.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG23649 |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Rosa |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 4-6 m |
| Latinskt Namn | Clematis (Montana-Gruppen) 'Marjorie' |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-4 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |

