Klätterväxt Klematis Omnia Garden SoMany White Flowers 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.458 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

SoMany White Flowers 40-60 cm
458 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis SoMany® White Flowers är en fantastiskt blommande sort som kommer att överraska dig med sina vackra snövita vita blommor under juni-september. Blommorna är ca 4-7 cm stora. Fin klematis att ha i en kruka på balkong eller terrass.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis SoMany® White Flowers är en fantastiskt blommande sort som kommer att överraska dig med sina vackra snövita vita blommor under juni-september. Blommorna är ca 4-7 cm stora. Fin klematis att ha i en kruka på balkong eller terrass.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Monica Verifierad köpare
för 3 år sedanHej! Jag är mycket nöjd med min klematis. Imponerad över att den var så väl förpackad och den mådde perfekt vid leveransen. Den växer redan fint.
Sivan BVerifierad köpare
för 6 år sedanInte i superbra skick när den kom. Lite klen och verkade halvdöd men den börjar ta sig nu.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 1-1,5 m |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-3 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Latinskt Namn | Clematis "SoMany White Flowers" PBR |

