Klätterväxt Storblommig Klematis Omnia Garden Joe 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.479 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Joe 40-60 cm
479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Joe är en vintergrön klematis med massor av skålformade renvita blommor med gula ståndare på våren, under mars-maj. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur, spaljé eller som marktäckare eller även i kruka. Måste skyddas mot hårda vindar.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Joe är en vintergrön klematis med massor av skålformade renvita blommor med gula ståndare på våren, under mars-maj. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur, spaljé eller som marktäckare eller även i kruka. Måste skyddas mot hårda vindar.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 1,5-2 m |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-2 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Latinskt Namn | Clematis (Forsteri-Gruppen) 'Joe' |

