Klätterväxt Texensis Klematis Omnia Garden Princess Diana 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.556 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Princess Diana 40-60 cm
556 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Princess Diana har tulpanformade, rödrosa blommor. Kompakt sort som passar perfekt att odla i en kruka. Trivs bäst på en varm och skyddad plats.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Princess Diana har tulpanformade, rödrosa blommor. Kompakt sort som passar perfekt att odla i en kruka. Trivs bäst på en varm och skyddad plats.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Eva-Lotta OVerifierad köpare
för 1 år sedanSå vacker. Snabb leverans.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Röd |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 1,5-2 m |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-3 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Latinskt Namn | Clematis (Texensis-Gruppen) 'Princess Diana' |

