Klätterväxt Trädgårdskaprifol Omnia Garden Mandarin 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.392 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Mandarin 40-60 cm
392 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lonicera Mandarin är en kraftigt växande kaprifol som blommar med rörformade orangeröda blommor som lockar till sig fjärilar, bin och humlor. En härlig växt att plantera vid staket, vägg eller mot ett träd. Sorten är lättodlad med spektakulära blommor, som tyvärr inte doftar.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Lonicera Mandarin är en kraftigt växande kaprifol som blommar med rörformade orangeröda blommor som lockar till sig fjärilar, bin och humlor. En härlig växt att plantera vid staket, vägg eller mot ett träd. Sorten är lättodlad med spektakulära blommor, som tyvärr inte doftar.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Kaprifol |
| Färg Blomning | Orange |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 3-5 m |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-4 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Latinskt Namn | Lonicera "Mandarin" |

