Klätterväxt Vildkaprifol Omnia Garden Svensk kaprifol Belgica Select 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.359 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Svensk kaprifol Belgica Select 40-60 cm
359 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lonicera periclymenum Belgica Select blommar med rödaktiga blommor som är gulvita inuti under juli-augusti. Till hösten kommer röda dekorativa frukter. För bästa utveckling plantera i halvskugga och väldränerad jord.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Lonicera periclymenum Belgica Select blommar med rödaktiga blommor som är gulvita inuti under juli-augusti. Till hösten kommer röda dekorativa frukter. För bästa utveckling plantera i halvskugga och väldränerad jord.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Kaprifol |
| Färg Blomning | Röd |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 3-5 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-5 |
| Latinskt Namn | Lonicera periclymenum "Belgica Select" |

