Klätterväxt Vintergrön Klematis Omnia Garden Cirrhosa Balearica 40-60 cm
fr.458 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dionysosklematis kommer från Medelhavsområdet och är en vintergrön klematis. Vackra krämvita/gröngula vinterblommor med rödbruna prickar inuti och delikat doft. Blomning börjar på hösten och fortsätter till februari/mars. Bronsfärgade, glänsande vintergröna blad. Kan odlas i kruka.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Dionysosklematis kommer från Medelhavsområdet och är en vintergrön klematis. Vackra krämvita/gröngula vinterblommor med rödbruna prickar inuti och delikat doft. Blomning börjar på hösten och fortsätter till februari/mars. Bronsfärgade, glänsande vintergröna blad. Kan odlas i kruka.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
Jocelyne FVerifierad köpare
för 4 år sedanMotsvarar normal leveransstorlek.
+ Skall var vintergrön.
Sara Verifierad köpare
för 6 år sedanTorr, bladen skadade efter dålig packning. Efter 4 veckor har den tagit sig något.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Grön |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 2-4 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Näringsrik, fuktig och väldränerad |
| Zon | 1 |
| Latinskt Namn | Clematis cirrhosa var. balearica |
