


Klätterväxt Vintergrön Klematis Omnia GardenWisley Cream 40-60 cm
FRI FRAKT
fr. 399 kr
utvalda på
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Antal (st/frp)
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Klematis Wisley Cream är en stor vintergrön klätterväxt. Klockformade, krämvita/gulvita enblommor från senhösten till mars.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
|---|---|
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 2-4, 2-4 m |
| Jordmån | Näringsrik, fuktig och väldränerad |
| Zon | 1 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Latinskt Namn | Clematis cirrhosa 'Wisley Cream' |
