Klätterväxt Violettrosa Jackmanii Klematis Omnia Garden 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.381 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

40-60 cm
381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Mrs Cholmondeley blommar med stora (14-18 cm) lavendelblå blommor med bruna ståndare i mitten under juni-september. Passar perfekt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé. Trivs bäst i skyddad läge.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Mrs Cholmondeley blommar med stora (14-18 cm) lavendelblå blommor med bruna ståndare i mitten under juni-september. Passar perfekt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé. Trivs bäst i skyddad läge.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Blå |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 3-4 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-5 |
| Latinskt Namn | Clematis (Tidiga Storblommiga Gruppen) 'Mrs Cholmondeley' |

