Klätterväxt Vit Patens Klematis Omnia Garden 40-60 cm
FRI FRAKT
fr.381 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

40-60 cm
381 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klematis Miss Bateman är en äldre storblommig sort med vita blommor med rödviolett ståndare. Plantera med storbladiga perenner för att skugga rothalsen. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Klematis Miss Bateman är en äldre storblommig sort med vita blommor med rödviolett ståndare. Plantera med storbladiga perenner för att skugga rothalsen. Passar utmärkt att odla mot vägg, träd, mur eller spaljé.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Antal (st/frp) | 1, 3, 5 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Klematis |
| Färg Blomning | Vit |
| Läge | Sol/Halvskugga |
| Fullvuxen Höjd | 3-4 m |
| Krukstorlek | 14-16 cm |
| Jordmån | Mullrik, Näringsrik och Väldränerad |
| Zon | 1-4 |
| Latinskt Namn | Clematis (Tidiga Storblommiga Gruppen) 'Miss Bateman' |

