
Växthus Vitavia Ida 1,3 kvm
FRI FRAKT
Rek. pris 3 950 kr
fr.3 290 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Ida 1,3 kvm
3 290 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Växthus Vitavia Ida 1,3 kvm är ett elegant växthus tillverkat i kraftiga aluminiumprofiler och är avsedd för hobbyodlaren som har lite högre krav.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Växthus Vitavia Ida 1,3 kvm är ett elegant växthus tillverkat i kraftiga aluminiumprofiler och är avsedd för hobbyodlaren som har lite högre krav.
Till alla Vitavias växthus finns en speciell sockel att beställa, vilken ger en stabil bas åt växthuset. Sockel ingår ej. Glaset är helt genomskinligt, väger mer och är mindre stryktåligt än polykarbonaten. Polykarbonaten är en transparent termoplast, men inte helt genomskinlig. Den har exceptionell hållbarhet och bidrar till att bibehålla teperaturen i växthuset när det är kallt ute och att sänka temperaturen i växthuset när det är varmt ute.
Detta ingår
- Stomme av underhållsfria anodiserade aluminiumprofiler.
- Fönster i 4 mm polykarbonat (plast) i delade färdigskurna rutor, uppdelat på 3 sektioner.
- Infästning av skivorna med clips av trådmodell i rostfritt stål.
- En enkel lättgående skjutdörr upphängd på kullagrade hjul.
- 1 st takfönster 61x61 cm med manuell öppning.
- Integrerade takrännor för avledning av regnvatten.
Detta ingår
- Stomme av underhållsfria anodiserade aluminiumprofiler.
- Fönster i 4 mm polykarbonat (plast) i delade färdigskurna rutor, uppdelat på 3 sektioner.
- Infästning av skivorna med clips av trådmodell i rostfritt stål.
- En enkel lättgående skjutdörr upphängd på kullagrade hjul.
- 1 st takfönster 61x61 cm med manuell öppning.
- Integrerade takrännor för avledning av regnvatten.
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Färg | Aluminium, Grön, Svart |
| Glastyp | Delat Glas, Polykarbonat |
| Fönstertyp | Glas, Polykarbonat |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Växthus |
| Höjd | 1820 mm |
| Längd | 1930 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Ida |
| Form | Rektangulär |
| Bredd | 690 mm |
| Area | 1,3 m2 |
