


Växthus VitaviaIda 1,3 kvmSvart, Delat Glas
FRI FRAKT
Rek. pris 4 250 kr
!
3 565 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg: Svart
Glastyp
Tillbehörsset/hygrometerTillbehörsset Automatisk Bevattning Vitavia?219 kr
TermoventilTermoventil Vitavia?279 kr
FönsteröppnareAutomatisk Fönsteröppnare Vitavia Univent, Aluminium, för Växthus, Temperaturstyrd?389 kr
Bevattning hydromatAutomatiskt Bevattningssystem Vitavia Hydromat för Växthus, Temperaturstyrd?1 095 kr
Beskrivning
Växthus Vitavia Ida 1,3 kvm är ett elegant växthus tillverkat i kraftiga aluminiumprofiler och är avsedd för hobbyodlaren som har lite högre krav.
Till alla Vitavias växthus finns en speciell sockel att beställa, vilken ger en stabil bas åt växthuset. Sockel ingår ej. Glaset är helt genomskinligt, väger mer och är mindre stryktåligt än polykarbonaten. Polykarbonaten är en transparent termoplast, men inte helt genomskinlig. Den har exceptionell hållbarhet och bidrar till att bibehålla teperaturen i växthuset när det är kallt ute och att sänka temperaturen i växthuset när det är varmt ute.
Detta ingår
- Stomme av underhållsfria anodiserade aluminiumprofiler.
- Fönster i 4 mm polykarbonat (plast) i delade färdigskurna rutor, uppdelat på 3 sektioner.
- Infästning av skivorna med clips av trådmodell i rostfritt stål.
- En enkel lättgående skjutdörr upphängd på kullagrade hjul.
- 1 st takfönster 61x61 cm med manuell öppning.
- Integrerade takrännor för avledning av regnvatten.
Detta ingår
- Stomme av underhållsfria anodiserade aluminiumprofiler.
- Fönster i 4 mm polykarbonat (plast) i delade färdigskurna rutor, uppdelat på 3 sektioner.
- Infästning av skivorna med clips av trådmodell i rostfritt stål.
- En enkel lättgående skjutdörr upphängd på kullagrade hjul.
- 1 st takfönster 61x61 cm med manuell öppning.
- Integrerade takrännor för avledning av regnvatten.
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
|---|---|
| Art.Nr. | 89002086 |
| Färg | Svart |
| Glastyp | Delat Glas |
| Fönstertyp | Glas |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Växthus |
| Area | 1,3 m2 |
| Höjd | 1820 mm |
| Längd | 1930 mm |
| Bredd | 690 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Ida |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 5703774009679 |








