
Växthus Vitavia Mars 9,9 kvmSvart, Glas
FRI FRAKT
Rek. pris 18 800 kr
14 499 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Höjd:
2320 mm
Färg:
Aluminium
Fönstertyp:
Polykarbonat
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillbehörsset/HygrometerTillbehörsset Automatisk Bevattning Vitavia
219 kr
Mars 9,9 kvm
Svart, Glas
14 499 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-30
Hemleverans Fri frakt!

Mars-serien från Vitavia är tillverkad av starka och anodiserade aluminiumprofiler. Mars är designad för hobbyträdgårdsmästaren som kräver lite mer. Här har du möjlighet att verkligen kombinera växthus och vinterträdgård.
Växthusen är utrustade med mycket speciella detaljer som speciella hörnfogar och kranbalkar samt mycket kraftiga hängslen i både tak och sidor. Som standard har Mars-serien öppningsbara takfönster, takrännor och lättgående dubbla skjutdörrar med lås.
Varumärke
VitaviaBeskrivning
Mars-serien från Vitavia är tillverkad av starka och anodiserade aluminiumprofiler. Mars är designad för hobbyträdgårdsmästaren som kräver lite mer. Här har du möjlighet att verkligen kombinera växthus och vinterträdgård.
Växthusen är utrustade med mycket speciella detaljer som speciella hörnfogar och kranbalkar samt mycket kraftiga hängslen i både tak och sidor. Som standard har Mars-serien öppningsbara takfönster, takrännor och lättgående dubbla skjutdörrar med lås.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Vitavia |
| Art.Nr. | 89001016 |
| Färg | Aluminium |
| Fönstertyp | Polykarbonat |
| Glastjocklek | 3 mm |
| Typ | Växthus |
| Höjd | 2320 mm |
| Area | 9,9 m2 |
| Längd | 3840 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Mars |
| Form | Rektangulär |
| Bredd | 2570 mm |
| EAN-nr | 5703774009853 |

