Gräsklippare Bosch Power Tools Universalrotak 2X18V-37-550 utan Batteri
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Universalrotak 2X18V-37-550 utan Batteri
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Den sladdlösa gräsklipparen Universal Rotak 2x18V-37-550 imponerar med sin effekt och bekvämlighet. Den är perfekt för klippning av långt eller kort gräs på medelstora till större gräsmattor tack vare den högpresterande kombinationen av 36 V (2 x 18 V) och en borstlös motor som levererar överlägsen klippning och längre livslängd.
Varumärke
Bosch Power Tools
Beskrivning
Denna gräsklippare har en 37 cm klippbredd och klipphöjden kan enkelt justeras från 25 mm till 70 mm med den centrala spaken med fem inställningar. Alla trädgårdsentusiaster kommer att uppskatta Ergoflex-handtagen och den fällbara textilpåsen på 40 l som samlar upp det avklippta gräset medan gräsklipparen är igång, och den integrerade nivåindikatorn informerar dig när påsen är full. Den inbyggda Bosch Power Tools Syneon Technology ger optimal effekt och maximal drifttid. Verktyget ingår i systemet 18V Power For All Alliance.
Specifikationer
- Gräsklippning med hög effekt tack vare borstlös motor och 36 V (2 x 18 V)
- Prydliga gräsmattor med uppsamlingspåse i textil och integrerad nivåindikator
- Perfekt för klippning av medelstora till större gräsmattor med långt eller kort gräs
- Mäktig 36 V-prestanda från 2 st. 18 V-batterier
- Syneon Technology för optimal effekt och maximal drifttid
- Kompatibel med Bosch Power Tools 18V Power For All Alliance-batteri
Power For All Alliance
Ett batteri för alla dina maskiner. I samarbete med ledande tillverkare över hela världen har vi skapat ett av de största 18 V-batterisystemen för flera varumärken. Nu räcker det med ETT batteri som du kan använda för alla projekt i ditt hem och i din trädgård. I dag finns systemet i produkter från en mängd varumärken och det utökas ständigt. Smidigt för dig och bra för miljön.
Recensioner
JanVerifierad köpare
för 6 dagar sedan
+ Enkel och lätt (viktmässigt) att använda
- Mycket plastig….
Janette EVerifierad köpare
för 1 år sedan
En enkel och bra klippare.
Egenskaper
VarumärkeBosch Power Tools
Art.Nr.73296309
BatteriseriePower For All Alliance
Laddtid1,5 hour(s)
UppsamlareJa l
Klippyta550 m²
Klipphöjd2,5-7 cm cm
Klippbredd37 cm
Höjd1050 mm
Längd1355 mm
Tillverkarens Art.Nr.06008B9E01
DriftkällaBatteri
SerieBosch - Gör-det-själv och trädgård
ProdukttypGräsklippare
AnvändningsområdeDIY
VersionMed batteri
Vikt12,4 kg
Bredd400 mm