Snabbladdare STIHL AL 301
1 590 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

AL 301
1 590 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

För att tappa så lite tid som möjligt när du laddar batterierna, kan du använda dig av en av STIHL AL snabbladdare. Samtliga STIHL AK-batterier, STIHL AP-batterier och de ryggburna STIHL AR-batterierna laddas snabbt upp med snabbladdarna STIHL AL . En aktiv batterikylning skonar batterierna under laddningen. Laddningsindikatorn via LED, visar hur mycket batteriet har kvar att ladda.
Varumärke
StihlBeskrivning
För att tappa så lite tid som möjligt när du laddar batterierna, kan du använda dig av en av STIHL AL snabbladdare. Samtliga STIHL AK-batterier, STIHL AP-batterier och de ryggburna STIHL AR-batterierna laddas snabbt upp med snabbladdarna STIHL AL . En aktiv batterikylning skonar batterierna under laddningen. Laddningsindikatorn via LED, visar hur mycket batteriet har kvar att ladda.
De lätta och kompakta snabbladdarna STIHL AL har en märkspänning på 36 V och arbetar med lämplig laddström för mycket snabba laddtider. Du kan också montera STIHL snabbladdare med en praktisk sladdvinda på väggen.
Upp till 6,5 A laddström
Vikt 1,2 kg
Upp till 6,5 A laddström
Vikt 1,2 kg
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000775815 |
| Typ | Snabbladdare |
| Tillverkarens Art.Nr. | EA094305500 |
| Garanti | 2 år |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | 0,3 kW |
| Effekt/prestanda | 0,3 kW |
| Vikt | 1,2 kg |
| EAN-nr | 886661614271 |





