Klippaggregat STIGA Combi 95 Q Plus
12 990 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Combi 95 Q Plus
12 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Combi-klippaggregat med 95 cm klippbredd. Passar alla STIGA Park-åkgräsklippare med frontmonterat klippaggregat, från Stiga Park (500 - 500 W - 500 WX - Park Special - 700 W - 700 WX - 900 WX), Castelgarden ( XP - XZ ), ATCO (Centurion). Utrustad med QuickFlip-teknik.
Varumärke
STIGABeskrivning
Combi-klippaggregat med 95 cm klippbredd. Passar alla STIGA Park-åkgräsklippare med frontmonterat klippaggregat, från Stiga Park (500 - 500 W - 500 WX - Park Special - 700 W - 700 WX - 900 WX), Castelgarden ( XP - XZ ), ATCO (Centurion). Utrustad med QuickFlip-teknik.
Combi 95 Q Plus har en klippbredd på 95 cm och kan användas med mulchingfunktion eller bakutkast. Den har två synkroniserade knivar och utbytbara knivspetsar. Klipphöjden kan justeras elektriskt och ställas in mellan 25 och 85 mm. Tack vare QuickFlip-systemet kan klippaggregatet enkelt vinklas upp för underhåll och rengöring, på mindre än 30 sekunder. Klippaggregatet har antiskalperingshjul. (Stiga Park 300, Castelgarden XQ)
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 2D6209521/ST2 |
| Klippbredd | 95 cm |
| Produkttyp | Klippaggregat |
| Bredd | 1023 mm |
| Längd | 921 mm |
| Serie | Q Plus |
| Höjd | 267 mm |
| Vikt | 47 kg |
| Färg | Gul/Svart |
| EAN-nr | 8008984852846 |
