Knivar Grimsholm För Husqvarna Automower 36-Pack
Nyhet

För Husqvarna Automower 36-Pack

Beskrivning
" Flexibel design för ökad säkerhet
Knivarna är konstruerade för att vara böjbara, vilket minskar risken för att knivdelar lämnas kvar i gräsmattan om klipparen kör på stenar eller andra hårda föremål. Det ger både ökad säkerhet och längre livslängd.
Smidig förpackning och bred kompatibilitet
Knivar och skruvar levereras i separata, praktiska behållare som enkelt öppnas via perforeringen på förpackningens baksida. Passar de flesta robotgräsklippare från Husqvarna Automower, Gardena och McCulloch.
Observera
Husqvarna och Gardena tillåter endast originalknivar under garantitiden.
Specifikationer
- Material: Rostfritt stål
- Dimensioner: 35 mm x 18 mm x 0,6 mm
Om Grimsholm
Många husägare har investerat i en robotgräsklippare som håller gräsmattan i perfekt trim utan att friden i hängmattan störs. Med Grimsholms produkter hos oss på Bygghemma kan du hålla gräsklipparen och gräsmattan i prima skick över lång tid med minimalt underhållsarbete. Medbegränsningskablar från Grimsholm kan du själv bestämma var gräset ska klippas."
Egenskaper
| Varumärke | Grimsholm |
| Art.Nr. | 1000000014 |
| Höjd | 0,6 mm |
| Längd | 35 mm |
| Typ | Kniv |
| Användningsområde | DIY |
| Bredd | 18 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| EAN-nr | 7350076761019 |
