Kedja STIHL P Picco Micro 3 (PM3) 1,1 mm
Rek. pris 325 kr
fr.206 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

P Picco Micro 3 (PM3) 1,1 mm
206 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr

Motorsågskedja speciellt utformad med mycket platt och smal design. Liten kedjedelning, perfekt för stamkvistare och sågar med låg effekt.
Varumärke
StihlBeskrivning
Motorsågskedja speciellt utformad med mycket platt och smal design. Liten kedjedelning, perfekt för stamkvistare och sågar med låg effekt.
Micro sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda. Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.005 & 3007
- Kortnummer: PM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.1
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.005 & 3007
- Kortnummer: PM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.1
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 1/4 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Garanti | 1 år |
| Spårvidd | 1,1 mm |
| Höjd | 17,5 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Utförande | 56 DL, 64 DL, 65 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36700000056, 36700000064, 36700000065 |
| Vikt | 0,094, 0,106, 0,107 kg |
