Kedja STIHL P Picco Micro 3 (PM3) 1,3 mm 35 cm 50 DL
Rek. pris 315 kr
280 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

P Picco Micro 3 (PM3) 1,3 mm 35 cm 50 DL
280 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr

Motorsågskedja speciellt utformad för lätta och kompakta sågar. Låg kasttendens, mycket låga vibrationer, hög skärkvalitet och hög arbetskomfort.
Varumärke
StihlBeskrivning
Motorsågskedja speciellt utformad för lätta och kompakta sågar. Låg kasttendens, mycket låga vibrationer, hög skärkvalitet och hög arbetskomfort.
Micro sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda. Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000086096 |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36360000050 |
| Vikt | 0,19 kg |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 795711340070 |
