Kedja STIHL P Picco Micro Mini 3 (PMM3) 1,1 mm
fr.219 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

P Picco Micro Mini 3 (PMM3) 1,1 mm
219 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Lågvibrerande motorsågskedja för motorsågar i instegsklassen. Robust, slitstark och med låg kasttendens. Hög kapeffekt tack vare mycket smala snitt.
Varumärke
StihlBeskrivning
Lågvibrerande motorsågskedja för motorsågar i instegsklassen. Robust, slitstark och med låg kasttendens. Hög kapeffekt tack vare mycket smala snitt.
Micro sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda. Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Kortnummer: PMM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.1
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
- Kortnummer: PMM3
- Drivlänksbredd (mm): 1.1
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,1 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 40 DL, 46 DL, 50 DL, 52 DL, 55 DL |
| Höjd | 35, 17,5 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36100000040, 36100000046, 36100000050, 36100000052, 36100000055 |
| Vikt | 0,121, 0,137, 0,148, 0,157, 0,166 kg |
