Kedja STIHL P Picco Micro (PM) 1,3 mm 30 cm
285 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

P Picco Micro (PM) 1,3 mm 30 cm
285 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lågprofilkedja som passar bra till lätta och kompakta motorsågar och stamkvistare. Bra skäreffekt med låg kasttendens.
Varumärke
StihlBeskrivning
Lågprofilkedja som passar bra till lätta och kompakta motorsågar och stamkvistare. Bra skäreffekt med låg kasttendens.
Micro sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda. Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.005
- Kortnummer: PM
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 44
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.005
- Kortnummer: PM
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 44
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000085828 |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 17,5 mm |
| Längd | 140 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36130000044 |
| Vikt | 0,162 kg |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Svärdlängd | 30 cm |
| EAN-nr | 795711400644 |
