Kedja STIHL P Picco Super 3 (PS3) 1,3 mm
Rek. pris 315 kr
fr.234 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

P Picco Super 3 (PS3) 1,3 mm
234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr

Världens första lågprofilkedja med helmejseltänder 3/8''. Tack vare det låga matningstrycket är den idealisk för trädvårdare. Utmärkta ansättningsegenskaper, låg kasttendens, låga vibrationer, tyst gång, hög kapeffekt och en mycket ren snittyta.
Varumärke
StihlBeskrivning
Världens första lågprofilkedja med helmejseltänder 3/8''. Tack vare det låga matningstrycket är den idealisk för trädvårdare. Utmärkta ansättningsegenskaper, låg kasttendens, låga vibrationer, tyst gång, hög kapeffekt och en mycket ren snittyta.
Sågkedjorna Super är perfekt anpassade för professionellt skogsbruk och avverkning. Kedjor med lågt skärmotstånd vilket ger hög skäreffekt. Super har en lugn gång, fin snittkvalitet och Super 3 har dessutom låg kasttendens samt låga vibrationer tack vare sina puckelformade drivlänkar.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PS3
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PS3
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 50
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Garanti | 1 år |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Utförande | 50 DL, 52 DL, 55 DL, 61 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36160000050, 36160000052, 36160000055, 36160000061 |
| Vikt | 0,23, 0,191, 0,199, 0,209 kg |
