Kedja STIHL P Picco Super (PS) 1,3 mm
Rek. pris 315 kr
fr.298 kr
fr.234 krFrån 17 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

P Picco Super (PS) 1,3 mm
234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Picco Super (PS) 1,3 är en motorsågskedja med en delning på 3/8''. Det är den enda Picco helmejseltandkedjan på marknaden, förutom STIHL 3/8'' PS3. Idealisk för professionellt skogsbruk. Utmärkta ansättningsegenskaper, låga vibrationer, mycket tyst gång, hög stick- och skäreffekt och en mycket ren snittyta.
Varumärke
StihlBeskrivning
Picco Super (PS) 1,3 är en motorsågskedja med en delning på 3/8''. Det är den enda Picco helmejseltandkedjan på marknaden, förutom STIHL 3/8'' PS3. Idealisk för professionellt skogsbruk. Utmärkta ansättningsegenskaper, låga vibrationer, mycket tyst gång, hög stick- och skäreffekt och en mycket ren snittyta.
Sågkedjorna Super är perfekt anpassade för professionellt skogsbruk och avverkning. Kedjor med lågt skärmotstånd vilket ger hög skäreffekt. Super har en lugn gång, fin snittkvalitet och Super 3 har dessutom låg kasttendens samt låga vibrationer tack vare sina puckelformade drivlänkar.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PS
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 44
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PS
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 44
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Garanti | 1 år |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Utförande | 44 DL, 50 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36170000044, 36170000050 |
| Höjd | 35, 17,5 mm |
| Vikt | 0,163, 0,187 kg |
