Kedja STIHL Picco Micro (PMX) 1,3 mm
fr.335 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Picco Micro (PMX) 1,3 mm
335 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Komfortkedjan PMX är en speciell klyvkedja för längdsnitt som är perfekt anpassad för arbetet i sågverk. PMX-kedjans länkar har samma form som den vanliga Picco Micro-kedjans länkar, men filningsvinkeln har anpassats för längdsnitt.
Varumärke
StihlBeskrivning
Komfortkedjan PMX är en speciell klyvkedja för längdsnitt som är perfekt anpassad för arbetet i sågverk. PMX-kedjans länkar har samma form som den vanliga Picco Micro-kedjans länkar, men filningsvinkeln har anpassats för längdsnitt.
Micro sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda. Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PMX
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 52
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: PMX
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 52
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Klyvkedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 52 DL, 60 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36140000052, 36140000060 |
| Vikt | 0,22, 0,194 kg |
