Kedja STIHL Rapid Duro 3 (RD3) 32 cm
fr.925 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Duro 3 (RD3) 32 cm
925 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Idealisk för trädgårdsarbete och landskapsplanering. Låg kasttendens, låga vibrationer. Behåller skärpan upp till tio gånger längre än en standardsågkedja. Hög kapeffekt också under extrema påfrestningar.
Varumärke
StihlBeskrivning
Idealisk för trädgårdsarbete och landskapsplanering. Låg kasttendens, låga vibrationer. Behåller skärpan upp till tio gånger längre än en standardsågkedja. Hög kapeffekt också under extrema påfrestningar.
Duro sågkedjor är idealiska för krävande applikationer, t.ex. för sågning i smutsigt trä. Sågkedjorna är mycket robusta och slitstarka tack vare den speciella hårdmetallbeläggningen. De håller skärpan upp till tio gånger längre utan att filas och har därför betydligt längre livslängd än konventionella sågkedjor.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: RD3
- Drivlänksbredd (mm): 1.5
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003 & 3005
- Kortnummer: RD3
- Drivlänksbredd (mm): 1.5
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Färg | Silver/Grå |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Kedjedelning | 3/8, 325 Tum |
| Utförande | Bredd: 1,5 mm .325, Bredd: 1,6 mm .3/8 |
| Spårvidd | 1,5, 1,6 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36660000056, 36830000056 |
| Vikt | 0,32, 0,245 kg |
