Kedja STIHL Rapid Hexa (RH) 1,6 mm
Rek. pris 425 kr
fr.293 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Hexa (RH) 1,6 mm
293 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nya skärsystemet STIHL Hexa är det första i sitt slag och underlättar med sitt unika utförande för de som arbetar i skogen. 3/8" Rapid Hexa är den första sågkedjan med V-formade skärtänder och matchande sexkantsfil.
Varumärke
StihlBeskrivning
Nya skärsystemet STIHL Hexa är det första i sitt slag och underlättar med sitt unika utförande för de som arbetar i skogen. 3/8" Rapid Hexa är den första sågkedjan med V-formade skärtänder och matchande sexkantsfil.
Nya Rapid Hexa har 10 procent högre skäreffekt än Rapid Super-kedjan och längre livslängd, samtidigt som den går snabbare att fila och med bättre resultat oavsett vana eller erfarenhet.STIHL Hexa är ett nytt och innovativt skärsystem för proffs med högt ställda krav. Den nya V-formade skärtanden, Hexa-filning och smalt skär ger 10 procent högre skäreffekt jämfört med sågkedjan 3/8" Rapid Super.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RH
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RH
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,6 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 60 DL, 66 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 31320000060, 31320000066 |
| Vikt | 0,314, 0,347 kg |
