Kedja STIHL Rapid Micro Pro (RM Pro) 1,3 mm 67 DL
395 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Rapid Micro Pro (RM Pro) 1,3 mm 67 DL
395 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Motorsågkedja Micro Pro har en mycket hög skäreffekt och kvalitet med låga vibrationer samt är enklare att fila än en "Super" kedja.
Varumärke
StihlBeskrivning
Motorsågkedja Micro Pro har en mycket hög skäreffekt och kvalitet med låga vibrationer samt är enklare att fila än en "Super" kedja.
Ett mycket bra val för fritidsanvändare och för större lantbruks- och skogsfastigheter. Den här kedjan med .325“ delning och 1,3 mm drivlänkstjocklek klarar allt från fällning, kvistning, vedsågning och gallring i unga bestånd. Den smalare drivlänkstjockleken jämfört med tidigare STIHL .325“ kedjor ökar skäreffekten med hela 20%.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 67
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 67
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000476959 |
| Produkttyp | Kedjor |
| Kedjedelning | 325 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36930000067 |
| Vikt | 0,244 kg |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 886661879946 |
