Kedja STIHL Rapid Micro (RM) 1,5 mm
Rek. pris 340 kr
fr.335 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Micro (RM) 1,5 mm
335 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Komfortkedja med låga vibrationer, mjuka köregenskaper, låg skaktendens och förbättrad skäreffekt med delningen .325''. Micro-sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda.
Varumärke
StihlBeskrivning
Komfortkedja med låga vibrationer, mjuka köregenskaper, låg skaktendens och förbättrad skäreffekt med delningen .325''. Micro-sågkedjorna är väldigt pålitliga och bekväma att använda.
Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RM
- Drivlänksbredd (mm): 1.5
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RM
- Drivlänksbredd (mm): 1.5
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 325 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,5 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 56 DL, 63 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36850000056, 36850000063 |
| Vikt | 0,227, 0,252 kg |
