Kedja STIHL Rapid Micro (RM) 1,6 mm 3/8
Rek. pris 495 kr
fr.338 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Micro (RM) 1,6 mm 3/8
338 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
StihlBeskrivning
Sågkedjorna ger hög skärkvalitet och låga vibrationer samt har hög feltolerans vid filning. Dessutom ger den något rundade tandformen enkel filning, vilket gör sågkedjan mycket populär bland både fritids- och professionella användare.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RM
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RM
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,6 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 56 DL, 60 DL, 72 DL, 84 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36520000056, 36520000060, 36520000072, 36520000084 |
| Vikt | 0,296, 0,316, 0,376, 0,435 kg |

