Kedja STIHL Rapid Micro (RMX) 1,6 mm 3/8
Rek. pris 410 kr
fr.385 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Micro (RMX) 1,6 mm 3/8
385 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rapid Micro klyvkedja, speciellt utvecklad för längssnitt. Halvmejseltandad kedja som utmärker sig med hög skäreffekt, låga vibrationer och mjuk sågning.
Varumärke
StihlBeskrivning
Rapid Micro klyvkedja, speciellt utvecklad för längssnitt. Halvmejseltandad kedja som utmärker sig med hög skäreffekt, låga vibrationer och mjuk sågning.
Egenskaper
- Kortnummer: RMX
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 114
- Kortnummer: RMX
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 114
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Klyvkedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,6 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 104 DL, 56 DL, 66 DL, 91 DL |
| Höjd | 35, 59 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36530000056, 36530000066, 36530000091, 36530000114 |
| Vikt | 0,298, 0,346, 0,472, 0,592 kg |
