
Kedja STIHLRapid Super Pro (RS Pro) 1,3 mm .32560 DL
355 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Utförande

Rapid Super Pro (RS Pro) 1,3 mm .325
60 DL 355 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Kraftfull sågkedja med låga vibrationer för professionell skogsbruk och avverkning. En kedja med extremt hög stick- och skäreffekt samt men en hög skärkvalitet.
Med .325" delning och 1,3 mm drivlänkstjocklek är den högeffektiv vid fällning, avverkning, kvistning, vedsågning och gallring i ungbestånd. Med en smalare drivlänkstjocklek än tidigare Stihl .325" Super sågkedjor har skäreffekten ökat med upp till 20%.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS Pro
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS Pro
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
|---|---|
| Art.Nr. | 36900000060 |
| Typ | Kedjor |
| Utförande | 60 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36900000060 |
| Vikt | 0,222 kg |
| Färg | Silver/Grå |
| Garanti | 1 år |
| Kedjedelning | 325 Tum |
| Spårvidd | 1,3 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| EAN-nr | 886661879762 |
