Kedja STIHL Rapid Super (RS) 1,6 mm .3/8
Rek. pris 395 kr
fr.272 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Super (RS) 1,6 mm .3/8
272 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Högeffektkedja för professionell användning. Låga vibrationer, extremt hög stickeffekt och skärkvalitet, mjuka köregenskaper och låg skaktendens.
Varumärke
StihlBeskrivning
Högeffektkedja för professionell användning. Låga vibrationer, extremt hög stickeffekt och skärkvalitet, mjuka köregenskaper och låg skaktendens.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 56
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 56
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,6 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 56 DL, 60 DL, 66 DL, 72 DL, 84 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36210000056, 36210000060, 36210000066, 36210000072, 36210000084 |
| Vikt | 0,299, 0,318, 0,347, 0,377, 0,438 kg |
