Kedja STIHL Rapid Super (RS) 1,6 mm 3/8
Rek. pris 785 kr
fr.560 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Rapid Super (RS) 1,6 mm 3/8
560 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Högeffektkedja för professionell användning. Låga vibrationer, extremt hög stickeffekt och skärkvalitet, mjuka köregenskaper och låg skaktendens.
Varumärke
StihlBeskrivning
Högeffektkedja för professionell användning. Låga vibrationer, extremt hög stickeffekt och skärkvalitet, mjuka köregenskaper och låg skaktendens.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 105
- Svärdinfästning: 3.003
- Kortnummer: RS
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 105
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Färg | Silver/Grå |
| Spårvidd | 1,6 mm |
| Höjd | 59 mm |
| Längd | 140 mm |
| Bredd | 87 mm |
| Garanti | 1 år |
| Utförande | 105 DL, 114 DL |
| Tillverkarens Art.Nr. | 36210000105, 36210000114 |
| Vikt | 0,548, 0,593 kg |
