Kedjepaket STIHL Rapid Hexa 1,6 mm 66 DL med Fil
885 kr
565 krSpara 36 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nya skärsystemet STIHL Hexa är det första i sitt slag och underlättar med sitt unika utförande för de som arbetar i skogen.
Varumärke
StihlBeskrivning
Nya skärsystemet STIHL Hexa är det första i sitt slag och underlättar med sitt unika utförande för de som arbetar i skogen.
3/8" Rapid Hexa är den första sågkedjan med V-formade skärtänder och matchande sexkantsfil. Nya Rapid Hexa har 10 procent högre skäreffekt än Rapid Super-kedjan och längre livslängd, samtidigt som den går snabbare att fila och med bättre resultat oavsett vana eller erfarenhet. Den sexkantiga (hexagonala) formen på Hexa-filen är perfekt anpassad till skärtänderna i sågkedjan 3/8" Rapid Hexa och gör det inte bara möjligt att fila kedjan snabbare än med en rund fil. Formen underlättar också för mindre erfarna användare att få till den ideala filvinkeln och resultat.I paketet ingår 2 kedjor, 1 fil samt trähandtag till fil.
Egenskaper
- Kortnummer: RH
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 66
Egenskaper
- Kortnummer: RH
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 66
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 2000000525 |
| Typ | Kedjor |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Höjd | 46 mm |
| Längd | 225 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 31320074701 |
| Vikt | 0,836 kg |
| Bredd | 148 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 886661739653 |




