Svärd STIHL Duromatic E 40 cm 1,3 mm .325"
Rek. pris 925 kr
646 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Duromatic E 40 cm 1,3 mm .325"
646 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Svärd Light 04 har en speciell utformning som ger bättre balans och en har en smalare kontur vilket ger en viktminskning på upp till 200 g jämfört med tidigare svärd.
Varumärke
StihlBeskrivning
Svärd Light 04 har en speciell utformning som ger bättre balans och en har en smalare kontur vilket ger en viktminskning på upp till 200 g jämfört med tidigare svärd.
Motorsågen blir enklare att manövrera och smidigare att arbeta med. En ny snygg design och direkt på svärdet finns information om både egenskaper och prestanda så att det blir enkelt för dig att välja rätt kombination svärd och kedja till din STIHL motorsåg.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 67
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.3
- Drivlänkar (dl): 67
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 3000016347 |
| Typ | Svärd |
| Kedjedelning | 325 Tum |
| Höjd | 9 mm |
| Längd | 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 30030003313 |
| Vikt | 0,73 kg |
| Bredd | 90 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 886661807482 |
