Svärd STIHL Light 04 1,6 mm 3/8" 40 cm
Rek. pris 925 kr
619 kr
610 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Light 04 1,6 mm 3/8" 40 cm
610 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nytt lättviktssvärd från STIHL med bättre instickseffekt och lägre kasttendens. Smalare design och lägre vikt ger bättre balans i motorsågen. Bättre instickseffekt och enklare hantering p.g.a. smalare noshjul som ger lägre kasttendens.
Varumärke
StihlBeskrivning
Nytt lättviktssvärd från STIHL med bättre instickseffekt och lägre kasttendens. Smalare design och lägre vikt ger bättre balans i motorsågen. Bättre instickseffekt och enklare hantering p.g.a. smalare noshjul som ger lägre kasttendens.
Egenskaper
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
- Svärdinfästning: 3.003
- Drivlänksbredd (mm): 1.6
- Drivlänkar (dl): 60
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000678688 |
| Typ | Svärd |
| Kedjedelning | 3/8 Tum |
| Höjd | 9 mm |
| Längd | 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 30030007713 |
| Vikt | 0,754 kg |
| Bredd | 90 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 886661807611 |
