Motor Ducar DH225 2-Takt Bensin 6,4 HP
2 279 kr
30 dagars prisgaranti

DH225 2-Takt Bensin 6,4 HP
2 279 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ducars högkvalitativa och hållbara motorer, som uppfyller den senaste EURO V-emissionsstandarden, används i stor utsträckning i gräsklippare, aggregat, trädgårdsfräsar, högtryckstvättar för förbränningsmotorer, flishuggar, flishuggar, gokart och egentillverkade fordon från flera olika tillverkare. Ducar är en av världens största och mest respekterade motortillverkare.
Varumärke
DucarBeskrivning
Ducars högkvalitativa och hållbara motorer, som uppfyller den senaste EURO V-emissionsstandarden, används i stor utsträckning i gräsklippare, aggregat, trädgårdsfräsar, högtryckstvättar för förbränningsmotorer, flishuggar, flishuggar, gokart och egentillverkade fordon från flera olika tillverkare. Ducar är en av världens största och mest respekterade motortillverkare.
Specifikationer:
- Effekt: 4,8 kW / 6,4 hk per 3600 rpm
- Typ: OHV, horisontell axel
- Volym: 224 cc
- Kompressionsförhållande: 8,5:1
- Cylinder / Slaglängd: 70 mm x 58 mm
- Start: Manuell
- Bränsletank: 3,6 l
- Oljevolym: 0,6 l
- Rekommenderad motorolja: 10W-30 rekommenderas för allmänt bruk, beroende på temperaturen på användningsplatsen, även SAE 30 eller 5W-30
- ON/OFF-brytare: Ja
- Oljeklocka: Ja
Tändning: CDI
- Skaft:19 mm
- Skaftdiameter: 16,35 mm
- Skaftlängd: 61,7 mm
- Tillbehör som ingår: Tändstiftsnyckel
- Paketstorlek: 428 x 370 x 352 mm
- Torrvikt: 15,1 kg
- Effekt: 4,8 kW / 6,4 hk per 3600 rpm
- Typ: OHV, horisontell axel
- Volym: 224 cc
- Kompressionsförhållande: 8,5:1
- Cylinder / Slaglängd: 70 mm x 58 mm
- Start: Manuell
- Bränsletank: 3,6 l
- Oljevolym: 0,6 l
- Rekommenderad motorolja: 10W-30 rekommenderas för allmänt bruk, beroende på temperaturen på användningsplatsen, även SAE 30 eller 5W-30
- ON/OFF-brytare: Ja
- Oljeklocka: Ja
Tändning: CDI
- Skaft:19 mm
- Skaftdiameter: 16,35 mm
- Skaftlängd: 61,7 mm
- Tillbehör som ingår: Tändstiftsnyckel
- Paketstorlek: 428 x 370 x 352 mm
- Torrvikt: 15,1 kg
Egenskaper
| Varumärke | Ducar |
| Art.Nr. | 102463631 |
| Certifiering | EURO V |
| Färg | Röd |
| Cylindervolym | 224 cc |
| Motortillverkare | Ducar |
| Höjd | 430 mm |
| Längd | 370 mm |
| Effekt/prestanda | 4800 W |
| Driftkälla | Bensin |
| Varvtal | 3600 v/min |
| Tankvolym | 3,6 l |
| Typ | Motor |
| Vikt | 15,1 kg |
| Bredd | 355 mm |
| Garanti | 1 år |
| Elstart | Nej |
| Effekt | 4800 W |
| Effekt | 4800 kW |
| EAN-nr | 6438014282381 |




