Motorolja Grimsholm Premium SAE-30 0,6L
49 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Premium SAE-30 0,6L
49 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Mineralbaserad premium-olja särskild framtagen för att tåla de höga temperaturerna i en luftkyld 4-taktsmotor som t.ex gräsklippare. Oljan hjälper till att hålla motorn ren, har utmärkta oxidationsegenskaper, termisk stabilitet, låg askhalt och hög smörjförmåga.
Varumärke
GrimsholmBeskrivning
Mineralbaserad premium-olja särskild framtagen för att tåla de höga temperaturerna i en luftkyld 4-taktsmotor som t.ex gräsklippare. Oljan hjälper till att hålla motorn ren, har utmärkta oxidationsegenskaper, termisk stabilitet, låg askhalt och hög smörjförmåga.
Egenskaper
| Varumärke | Grimsholm |
| Art.Nr. | 1000712136 |
| Längd | 18,5 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 54092 |
| Typ | Motorolja |
| Volym | 0,6 l |
| Vikt | 0,576 kg |
| Bredd | 8 cm |
| Djup | 8 cm |
| EAN-nr | 7333272540923 |
