Sågkedjeolja Grimsholm Premium Mineral 4L
199 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Premium Mineral 4L
199 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr

Grimsholm mineralbaserad sågkedjeolja med hög vidhäftningsförmåga för högpresterande motorsågar ger ett minskat slitage på såväl kedja som svärd. Väl avvägd viskositet för det nordiska klimatet med såväl låga som höga temperaturer.
Varumärke
GrimsholmBeskrivning
Grimsholm mineralbaserad sågkedjeolja med hög vidhäftningsförmåga för högpresterande motorsågar ger ett minskat slitage på såväl kedja som svärd. Väl avvägd viskositet för det nordiska klimatet med såväl låga som höga temperaturer.
Egenskaper
| Varumärke | Grimsholm |
| Art.Nr. | 1000712133 |
| Längd | 25 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 54052 |
| Typ | Sågkedjeolja |
| Volym | 4 l |
| Vikt | 3,8055 kg |
| Bredd | 19 cm |
| Djup | 12,8 cm |
| EAN-nr | 7333272540527 |
