Slaghack STIGA Park 2WD/4WD Komplett
23 490 kr
30 dagars prisgaranti

Park 2WD/4WD Komplett
23 490 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-30
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Det stora redskapssortimentet gör Park och Villa till verkliga året runt-maskiner. Slagklipparen arbetar med 3000 rpm, har 92 cm klippbredd och klarar av upp till 100 cm högt gräs. Du kan alltså enkelt snygga upp alla vildvuxna ytor.
Varumärke
STIGABeskrivning
Det stora redskapssortimentet gör Park och Villa till verkliga året runt-maskiner. Slagklipparen arbetar med 3000 rpm, har 92 cm klippbredd och klarar av upp till 100 cm högt gräs. Du kan alltså enkelt snygga upp alla vildvuxna ytor.
Övrigt
Klipphöjdsinställning: Manuell
Drivtyp: Rem
Klipphöjdsinställning: Manuell
Drivtyp: Rem
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 13-0976-11 |
| Klipphöjd | 3,8-6,3 cm |
| Klippbredd | 92 cm |
| Höjd | 40 cm |
| Längd | 108 cm |
| Produkttyp | Tillbehör Åkbara gräsklippare |
| Vikt | 82 kg |
| Bredd | 103 cm |
| EAN-nr | 7313321305079 |

