Rengörningsborste Einhell Ultra Sten
Nyhet
679 kr
30 dagars prisgaranti

Ultra Sten
679 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Ytborsten Ultra från Einhell är ett tillbehör till den sladdlösa ytborsten Picobella från Einhell.
Den robusta stålborsten är perfekt lämpad för kraftfull rengöring av smuts, avlagringar, mossa och rost. Den medföljande sidoborsten är perfekt för arbete nära kanter för att komma åt hörn och kanter, Ultra-borsten lämpar sig inte för polerade eller slipade ytor på natur- och konstgjord sten. Borstdiametern är 115 mm, arbetsbredden är 215 mm. Fler borstar för Picobella från Einhell går att köpas till separat.
Om Einhell
Tyska familjeföretaget Einhell brinner för att ge hemmafixare frihet och möjligheter genom att tillverka användarvänliga och effektiva verktyg. Företaget grundades 1964 och har sedan dess profilerat sig som en innovativ produktutvecklare med stort fokus på teknik, design och kompromisslös kvalitet. Einhell är idag en av branschens globala marknadsledare och deras verktyg är självklara förstahandsval för miljontals hemmafixare världen över. Här på Bygghemma.se har vi samlat det bästa Einhell har att erbjuda.
Om Einhell
Tyska familjeföretaget Einhell brinner för att ge hemmafixare frihet och möjligheter genom att tillverka användarvänliga och effektiva verktyg. Företaget grundades 1964 och har sedan dess profilerat sig som en innovativ produktutvecklare med stort fokus på teknik, design och kompromisslös kvalitet. Einhell är idag en av branschens globala marknadsledare och deras verktyg är självklara förstahandsval för miljontals hemmafixare världen över. Här på Bygghemma.se har vi samlat det bästa Einhell har att erbjuda.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 3424126 |
| Typ | Rengörningsborste |
| Vikt | 1,06 kg |
| Höjd | 0 mm |
| Längd | 0 mm |
| Användningsområde | DIY |
| Bredd | 0 mm |
| Driftkälla | Handkraft |
| EAN-nr | 4006825660845 |

