
Utefåtölj Fritab Easy Utomhus
FRI FRAKT
fr.9 990 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Easy Utomhus
9 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Fåtölj Easy från Fritab. Dynorna är vattenavstötande och mögelavvisande vilket gör dem lättskötta och långlivade. Dynorna kan avlägsnas vid behov. Ouickdryfoam och underrede av aluminium. Serien Easy finns både som fåtölj och 3-sits soffa.
Varumärke
FritabBeskrivning
Fåtölj Easy från Fritab. Dynorna är vattenavstötande och mögelavvisande vilket gör dem lättskötta och långlivade. Dynorna kan avlägsnas vid behov. Ouickdryfoam och underrede av aluminium. Serien Easy finns både som fåtölj och 3-sits soffa.
Specifikationer
- Fyllning: Quickdry foam
- Yttertyg: Spinnfärgad Dralon/Akryl
- Underrede: Aluminium
- Tvättråd: Vatten eller diskmedel vid svårare fläckar
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Längd: 88 cm
- Djup: 82 cm
- Höjd: 80 cm
Skötselråd
Torka av fåtöljen med en torr trasa efter en regnskur, 30 minuter senare är de sittbara igen. Kan stå ute alla årstider.
- Fyllning: Quickdry foam
- Yttertyg: Spinnfärgad Dralon/Akryl
- Underrede: Aluminium
- Tvättråd: Vatten eller diskmedel vid svårare fläckar
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Längd: 88 cm
- Djup: 82 cm
- Höjd: 80 cm
Skötselråd
Torka av fåtöljen med en torr trasa efter en regnskur, 30 minuter senare är de sittbara igen. Kan stå ute alla årstider.
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Serie | Easy |
| Typ | Fåtölj |
| Färg | Flanelle, Sooty, Vit/Beige |
| Djup | 820, 850 mm |
| Höjd | 630, 850 mm |
| Material | Akryl/Aluminium, Aluminium/Quickdry foam/Sunbrella tyg |
| Bredd | 800, 820 mm |
| Sittdjup | 76 cm |
| Sitthöjd | 43 mm |
| Sittbredd | 75 cm |
| Mått | 63x82, 80x85 cm |
