
Halogeninfravärmare FricoIHF
fr.3 674 kr
utvalda på
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Effekt/prestanda
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Halogeninfravärmare Frico IHF är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHF har en mer riktad värmespridning och är avsedd att installeras på högre höjd.
Varumärke
Beskrivning
Halogeninfravärmare Frico IHF är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHF har en mer riktad värmespridning och är avsedd att installeras på högre höjd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
|---|---|
| Färg | Grå |
| Effekt/prestanda | 1000, 1500, 2000 W |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Värmestrålare |
| Serie | IHF |
| Höjd | 169 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 77 mm |
| Ström | 4,3, 6,5 A |
| Vikt | 1,9, 2,5 kg |
| Bredd | 500, 676 mm |
| Max Temperatur | 2200 °c |