
Infravärmare FricoINCBredd: 1251 mm, 1000W, 230V
1 985 kr2 481 kr
Spara 20 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Effekt/prestanda
Spänning

INC
Bredd: 1251 mm, 1000W, 230V1 985 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Varumärke
Beskrivning
Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Övrigt
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
|---|---|
| Art.Nr. | 190091 |
| Färg | Grå |
| Effekt/prestanda | 1000 W |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 2,2 kg |
| Bredd | 1251 mm |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP24 |
| Produkttyp | Värmestrålare |
| Serie | Infracalm |
| Höjd | 50 mm |
| Djup | 100 mm |
| EAN-nr | 7393410532241 |